web analytics
SYSTEM / LOGS / VIEWING_ENTRY
ARCHIVE: PUBLIC

Van “Dat beperkt de plugin” naar “Regel ik voor je”: De nieuwe vrijheid van de webbouwer

Herken je dat gevoel? Je zit met een klant om tafel en ze hebben een specifieke wens. Je hoofd maakt overuren terwijl je denkt aan de plugins die je gebruikt. En dan komt dat knagende besef: “De plugin is hier niet voor gemaakt. Dit gaat hoofdpijn opleveren.”

Vroeger moest ik dan op zoek naar een dure add-on, urenlang Stack Overflow afstruinen, of de klant teleurstellen. Maar sinds ik AI en gericht prompten in mijn workflow heb geïntegreerd, is dat compleet veranderd.

De WooCommerce Subscription ‘Struggle’

Gisteren had ik nog zo’n moment. Een klant van mij werkt met Woocommerce en Woocommerce Subscriptions. Iedereen die hiermee werkt, kent het starre gedrag van deze plugin: zodra een abonnement is aangeschaft, ‘lockt’ het systeem de prijs en de titel. Dat is normaal gesproken fijn voor de consistentie, maar in dit geval een nachtmerrie.

De klant had namelijk een evenement gekoppeld aan het abonnement. De wens? De titel van het abonnement moest kunnen veranderen, zelfs voor lopende abonnementen. Standaard WooCommerce gedrag zegt: “Nee, dat kan niet.”

De oplossing?

In plaats van uren zoeken naar een workaround, heb ik de situatie in een prompt gegoten. Even sparren met de AI, de logica uitleggen, en voilà: een custom plugin die precies dit probleem tackelt.

Het voelt zo ontzettend goed om tegen die klant te kunnen zeggen: “Ja, dat kan ik voor je fixen.” Niet omdat ik toevallig die ene obscure setting wist te vinden, maar omdat ik de oplossing zelf kon genereren.

Van probleemoplosser naar tool-bouwer

Die nieuwe mindset – dat alles mogelijk is – heeft me ook geïnspireerd om verder te kijken dan alleen klantvragen. Ik ben nu bezig met een eigen plugin die een grote ergernis in mijn eigen workflow oplost.

Ik wil namelijk af van het gedoe om websites eerst helemaal ‘online’ te moeten zetten (met alle DNS/migratie rompslomp) puur om ze te presenteren. Mijn oplossing: een plugin waarmee je projecten aanmaakt die achter een unieke toegangscode zitten.

  • Voor de klant: Je geeft ze een code, en ze kunnen hun site-in-wording zien, veilig afgeschermd.
  • Voor je portfolio: Het werkt namelijk ook perfect als showcase. Je kunt projecten tonen zonder dat bezoekers direct in de backend of op een live omgeving zitten te wroeten.

Ik gebruik het zelf nu al voor mijn design portfolio. Het geeft me de controle over wie wat ziet, en wanneer. Benieuwd hoe dat eruitziet?

Bekijk mijn Design Portfolio →

Conclusie

Het mooiste aan deze tijd is niet dat AI ons werk overneemt, maar dat het de drempel weghaalt om echt maatwerk te leveren. We zijn niet meer beperkt door wat een plugin-ontwikkelaar jaren geleden bedacht heeft. Als het moet, bouwen we het nu zelf.

Hoe zetten jullie AI in om “Nee” om te buigen naar “Ja”?

Erwin
Mission Operator

Rondom Internet

Specialist in WordPress optimalisatie, beveiliging en beheer. Wij zorgen dat jouw website altijd online en veilig is.

/// END OF LOG ENTRY ///